Jesteś tutaj: dieta-dukana-przepisy.pl > Ciekawostki medyczne > Krwinki krwi czerwone

Coś dla ochłody

Jeszcze się dobrze lato nie zaczęło, a już doświadczamy upałów, jakby był co najmniej środek sierpnia. Coś dla ochłody Wszyscy cieszą się ze słońca – w końcu można spacerować w cieple, opalać się. Nie trzeba nosić ze sobą wszędzie kurtki, a stopy mogą odpoczywać w wygodnych sandałach. Jednak taka pogoda nie zawsze oznacza radość. Są momenty, kiedy mamy dość gorąca i upałów. Szukamy cienia, wiatru, chłodnej wody. Na zbliżające się dni orzeźwiające napoje będą swoistym wybawieniem. Oto trzy przepisy na napoje idealne na aktualną pogodę..

Napój ananasowy. Pokrój i zmiksuj na gładkie pure cztery plasterki ananasa. Dodaj do niego filiżankę sosu ananasowego, ćwierć litra Sangrii, dwie łyżeczki miodu, dwie łyżeczki kwaśnej śmietany. Wszystko wymieszaj. Coś dla ochłody Do wysokich szklanek wrzuć kostki lodu, a następnie zalej je przygotowanym napojem.

Napój porzeczkowy. Wlej do szklanki 1/8 litra soku z czarnej porzeczki, sok z połowy pomarańczy i połowy cytryny. Dorzuć do tego dwie kostki lodu i dopełnij wodą mineralną.

Oranżada. Sok z dwóch pomarańczy wymieszaj z pokruszonym lodem, 1 łyżeczką cukru i wodą sodową. Możesz ozdobić napój plasterkiem pomarańczy. Coś dla ochłody Podawaj ze słomką.

Życzymy rześkich dni!

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.