Jesteś tutaj: dieta-dukana-przepisy.pl > Książki > Janosh – Na pociechę coś pysznego

Dieta Montiganca

Opiera się ona na potrawach jak najmniej przetworzonych oraz na tak zwanych dobrych węglowodanach. Dieta Montiganca Należy unikać nasyconych kwasów tłuszczowych, a skupić się na jedno- i wielonienasyconych. Należy również pilnować dostarczania do organizmu odpowiedniej ilości białka.

Plusami tejże diety są: regulacja metabolizmu, poziomu glukozy we krwi oraz pracę trzustki, reguluje poziom cholesterolu we krwi, co pozytywnie z kolei wpływa na układ krążenia. Nie trzeba przy niej liczyć kalorii czy też ograniczać ilości spożywanych posiłków. Spadek ciała następuje powoli, co zapobiega nawrotowi poprzedniej wagi, czyli ogranicza efekt jo-jo. Dieta Montiganca Zdarza się czasem, że ze względu na dowolną ilość spożywanego jedzenia, osoby stosujące tę dietę przybierają na wadze, zamiast chudnąć.

Oczywiście jak przy każdej diecie należy stosować aktywny tryb życia, gdyż żadna dieta nie jest w stanie nam pomóc, jeśli prowadzimy siedzący tryb życia. Dieta Montiganca Wszystko jest dla ludzi, ale wszystko z rozwagą.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.