Stylizacje na sezon zimowy

O stylu na cebulkę słyszała chyba każda kobieta. O ubieraniu się w ten sposób opowiadały nam nasze babcie, nasze mamy, a nawet uczyliśmy się o tym w szkole. Jednak umiejętność ta zawsze była łączona ze zdrowiem, z ciepłem podczas dużych mrozów, a nie z ciekawymi i inspirującymi stylizacjami, które obecnie są niezwykle modne. Warto zatem połączyć piękne z pożytecznym. Obecny sezon jesienno-zimowy 2014/2015 proponuje bogactwo wzorów i kolorów, które można łączyć ze sobą na rozmaite sposoby. Użyte w artykule zdjęcia pochodzą z serwisu http://dressforyou.pl, a wszystkie stylizacje na zimę możecie obejrzeć na tej stronie.

Styl na cebulkę to inaczej warstwowanie ubrań. Stylizowanie warstw wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Aby wyglądać modnie, a jednocześnie nie narazić się na śmieszność (czasem granica ta jest naprawdę cienka), warto wiedzieć co z czym można połączyć; które rodzaje materiałów i tkanin, kolory, a także faktury, choć obecnie normy te zostały bardzo poluzowane.

Na czym polega warstwowość? Na zakładaniu wielu części garderoby, które nieco różnią się od siebie, co jest widoczne i przyciąga wzrok. Popularnymi łączeniami są np. kardigany zakładane na golfy, tuniki na legginsy, sukienki na spodnie, a do tego często dodatkowo kardigan lub żakiet. Jeżeli jesteś ciekawa jak to wyglądało lub wygląda w praktyce, warto zobaczyć pokazy Chanel, Rag & Bone, ale też Tess Giberson oaz Ralpha Laurena.

Nie każda kobieta odważny się na tak mocne looki, jak Chanel, jednak czemu nie zaszaleć z górą? Np. bluzka, na niej rozpięta np. do połowy bluzka, na to nałożony kardigan oraz kamizelka. Innym pomysłem są obcisłe spodnie, wraz z wysokimi kozakami, koszula, na nią ramoneska, na której znajdzie się jeszcze kamizelka. Do tego dodatki; torebka oraz rękawiczki. Taka zabawa modą przyniesie pożytek nie tylko świeży look, ale także wygodę – możesz dowolnie ściągać ubrania, w zależności od temperatury oraz miejsca.

Warstwowość może dotyczyć ogólnie Twojej stylizacji, a więc może być zrównoważona, może występować tylko w górnej części, ale także w dolnej. Bardzo modne jest łączenie legginsów lub obcisłych spodni, z wysokimi ocieplaczami, a do tego kozakami do połowy łydki. Taka stylizacja z pewnością zwróci na siebie uwagę.

W dobieraniu tego typu stylizacji ważne jest, aby wybierać dobrze kontrastujące ze sobą kolory. Ponadto, musisz się czuć lekko i dobrze – styl na cebulkę nie może obciążać, utrudniać funkcjonowania, krępować ruchów – dlatego warto wybierać te części garderoby, które są lekkie i niezbyt grube. Pamiętaj, że sama warstwowość da Ci już odpowiednią ochronę przed chłodem.

Stylizacja zimowa z kurtką parką

Stylizacja zimowa z kurtką parką

Stylizacja-z-parką-i-timberkami

Stylizacja zimowa z timberkami